15 січня в м. Рудках Самбірського району Львівської області відбулася урочиста сесія Рудківської міської ради VII демократичного скликання.
2016-02-15 10:28:49;  автор: admin

            15 січня в м. Рудках Самбірського району Львівської області відбулася урочиста сесія Рудківської міської ради VII демократичного скликання, на порядку денному якої розглядалося важливе питання: Присвоєння звання

«Почесний громадянин м. Рудки» Героям Небесної сотні, Героям України

Володимиру Топію та Володимиру Жеребному (посмертно) на відзнаку видатних заслуг перед українським народом, за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, виявлені під час Революції гідності.

 Це важлива подія для Рудківщини, адже глибокий патріотизм і жертовність загиблих Героїв є гідним прикладом для теперішнього й прийдешніх поколінь. Окрім місцевих депутатів, на урочистість були запрошені родина і побратими майданівців, представники політичних та громадських організацій, підприємці, керівники освітніх і медичних установ та організацій.

Із життєвим шляхом Героїв, з подіями на Майдані 18-20 лютого, під час яких загинули наші краяни, ознайомили вчителі Рудківської школи імені Володимира Жеребного Тетяна Руслабудова та Леся Верещак. Трагічні світлини та відеокадри з Майдану схвилювали присутніх, викликали сльози смутку й досі незагоєного душевного болю.

Зі щемом у серці слухали спогади про  Героїв дружини Володимира Топія – Лесі Станіславівни, побратимів Юрія Матіяша, Зеновія Гіля, класного керівника Володимира Жеребного – Лесі Турчин. Зворушливі слова подяки за мужність та героїзм майданівців висловили голова товариства «Союзу українок» Надія Кушнір та заступник голови  «Товариства  Надсяння» Любов Войтюк. Поет-краянин, уродженець с. Колбаєвичі Петро Швець подарував родичам власну збірку «… І від голосу труби», поезії якого сповнені духом свободи і віри  в те, що подвиг Героїв Небесної сотні житиме вічно в пам’яті українського народу.

Міський голова  Іван Лозинський з глибокою вдячністю вручив Почесні грамоти про присвоєння «Почесного громадянина  м. Рудки» Володимиру Топію та Володимиру Жеребному їхнім близьким родичам – дружині Лесі Топій та батькові Миколі Жеребному.

Віримо, що Небесна сотня разом  із нашими земляками стоїть перед Божим Престолом і буде повіки опікуватися долею України. Кожному потрібно пам’ятати про них: хто вони були і за що боролись, у що вірили, задля чого померли.

Брати мої, вкраїнці,пам'ятайте: 
          За що горіла свічка у вікні.
          І ту Небесну сотню прославляйте,
          Що полягла за наше завтра в мирні дні…

sesi31

 

sesi32

 

sesi34

 

sesi33