Рудківська міська рада взяла участь у шведському етапі проекту ICLD.
2016-01-13 14:56:25;  автор: admin

    Не урядова організація королівства Швеції «Інтернаціональний центр для локальної демократії» (ICLD) на конкурсній основі відібрала учасників проекту “Місцеве самоврядування, засноване на правах»  з різних країн: Македонії, Сербії, Косово, Грузії і України. У березні 2015р. протягом чотирьох днів учасники проекту вивчали досвід демократичних змін у Грузії, а у вересні – жовтні три тижні працювали у різних урядових і неурядових організаціях Швеції.

  Місто Рудки, як учасник проекту, розробляє ідею створення інформаційного центру на базі міської бібліотеки. Мета проекту – створити для мешканців міста та регіону можливість  отримати необхідну інформацію з використанням е-технологій, в т.ч. щодо роботи органів державної влади, місцевого самоврядування та впливати на їх рішення. Попереду ще багато роботи над проектом. Проте, хочемо поділитися враженнями від побаченого і почутого під час поїздок.

     Швеція  - гостинна країна. Зручність, впорядкованість, доцільність, скромність – перше, що сподобалось. Тут розмірене, плановане, безпечне життя. Свою правоту великі і менші політики доводять у конструктивній відкритій полеміці, знаходячи найоптимальніше рішення без взаємних звинувачень у зраді. Захист від дискримінації отримає інвалід, емігрант, пенсіонер, жінка, дитина, чоловік… - будь –хто інший. Повага до людини і її потреб – пріоритет для роботи урядових і всіх інших установ.

     Зрозуміло, Швеція досягла цього не раптом. Більше 200 років країна живе без війни, а за останні 100 років зробила значний крок вперед. «Вони багато працювали, щоб так жити», - сказала наша колега з Грузії. Свої економічні, політичні, соціальні та інші проблеми шведи вирішували з врахуванням перспективи і прогресивних технологій. Бачити перспективу і не бути байдужим, робити все, щоб наближати втілення поставленої мети – це важливо.

      Побачене нами спонукає до нових думок. Нам треба змінюватися самим і робити все можливе, щоб змінити наше життя. Ми достойні мати в своїй країні влаштований побут, гідний людини рівень забезпечення потреб. У Швеції наочно переконались у тому, про що неодноразово чуємо з екранів телевізорів,  читаємо в пресі і різних аналітичних дослідженнях:

     - демократія – це не тільки право на протест, критику влади, вираження своїх думок, почуттів, потреб, а участь у повсякденному житті громади (міста, села), у вирішенні актуальних проблем;

     - права кожної людини – найвища цінність, захист цих прав - обов’язок всього суспільства, органів влади, кожної людини зокрема;

     - треба бачити дискримінацію в нашому житті по відношенню до різних груп населення і її усувати;

     - діяльність всіх урядових установ, органів місцевого самоврядування повинна бути прозорою, доступною для всіх і відповідальною;

    - чиновники мусять навчитися прислухатися до людей, розуміти їх потреби, робити висновки з їх критики, не ображатися, а змінювати ситуацію на краще;

     - корупція – проблема, без розв’язання якої ані ми, ані наша країна не зможе рухатися вперед, досягти прогресу.

     Очевидно, що більшість з нас погодиться з переліченими вище висновками, але багато хто буде вважати це  лише теорією, далекою від повсякденності. Наше суспільство потребує змін, без них воно не виживе, а зміни відбуваються дуже повільно. Знаємо, що кожен на своєму місці може впливати на ситуацію, щоб прискорювати прогрес. Проте, не всі ускладнюють собі цим життя, традиційно дотримуючись тези: «Якось воно буде…».

     Хочемо побажати королівству Швеція і громадянам цієї країни миру, процвітання і прогресу. А нам – і чужому навчатися, і свого не цуратися. Наша історія, культура, патріотизм повинні мати потужну основу. Посол України в Швеції пан Ігор Сагач під час нашої зустрічі підтвердив дружнє ставлення Швеції до України, підтримку її прагнення до демократії і процвітання. «Лупайте сю скалу! Нехай ні жар, ні холод Не спинить вас!», - процитував він слова Івана Франка , маючи на увазі працю українців на всіх рівнях, в Україні та за її межами. «Ми приречені на успіх!»,- додав пан Ігор. 

 

                                    Учасники проекту  ICLD Ференц Світлана, Антонюк Ірина.